sobota, 25 czerwca 2011

Uwaga modernistyczny konkurs !!!

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie Modernistycznego Poznania.
Macie okazję wygrać niezwykle interesujący, obszerny przewodnik po Wielkopolsce - "Wielkopolska" Piotra Maluśkiewicza.

Musicie tylko:
1. Polubić Modernistyczny Poznań na Facebooku (no chyba, że już go lubicie :)
2. Odpowiedzieć pod tym postem na pytanie: Jaki jest waszym zadaniem najfajniejszy modernistyczny budynek w Poznaniu i dlaczego? (Uwaga - odpowiedź może mieć maksymalnie 160 znaków)
3. Zostawić w komentarzu swój adres e-mail.

Konkurs trwa od dzisiaj do 9 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 lipca na Modernistycznym Poznaniu oraz na jego fanpage'u na Facebooku.Książka została wydana przez Wydawnictwo Muza SA. Wartość nagrody 79,90 zł.

7 komentarzy:

 1. Najfajniejszy modernistyczny budynek to Kościół Imienia Maryi - piękny przykład, że architektura sakralna może robić wrażenie, bez zbytniego zadęcia i przerostu formy nad treścią

  justynapp@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepszym, najfajniejszym i najbardziej "pokazowym" budynkiem jest wg mnie ratusz na rynku. To przecież on przyciąga swymi koziołkami przed siebie tysiące gapiów i interesantów chcących zobaczyć dumę Poznania i jego symbol. Cieszmy się w ogóle całym Starym Rynkiem, bo jak dla mnie to on jest wizytówką Poznania i żadna wycieczka nie może odbyć się bez przemarszu Starym Rynkiem.

  koma7@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. "Okrąglak" to moim zdaniem najbardziej oryginalny budynek w Poznaniu. Mimo swojej "60-ki" cały czas nadaje kolorytu ulicy Mielżyńskiego, jak i całemu miastu.  klaivi7@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie jest to słynny "Okrąglak". B.ładna budowla, zbudowana ściśle według stylu modernistycznego, stanowi perełkę architektury Poznania. Po raz pierwszy odwiedziłem ją (nie mieszkam w Poznaniu) właśnie dzięki Twojemu blogowi, za co chcialem Ci serdecznie podziekowac. Mógłbym długo rozpisywać się nad technicznym kunsztem budowli, ale wedlug mnie ważniejszy jest w tym przypadku jej duch oraz fakt, iż stała się prawdziwym symbolem stolicy Wielkopolski

  kubahelka@wp.pl

  PS.Pozdrawiam całą rodzine

  OdpowiedzUsuń
 5. Najfajniejsza jest Hala Arena. Kształtem przypomina Pałac Sportowy w Rzymie. Kojarzy mi się z rozłożoną parasolką. To bardzo ładny budynek świetnie spełniający swoją funkcję.

  alarep@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. A jeśli nie posiadam facebooka?

  OdpowiedzUsuń
 7. 160 znaków to bardzo mało by zbudować sensowne zdanie bez epatowania frazesami. To mój typ:

  Zwartość, porządek i ład: Urząd Woj. przy Niepodległości. Moc i harmonia tkwiące w tych podziałach, liniach, przekreśleniach, w podcieniu przyziemia. Bijąca z tego obiektu intelektualna moc, głęboka myśl – to racjonalna funkcjonalność.

  olo.for.spam@gmail.com

  OdpowiedzUsuń