środa, 3 października 2012

Wycieczka 6 października 2012 - Modernistyczne Aleje Niepodległości


Od Starego Browaru do Hotelu Polonez - Modernistyczne Aleje Niepodległości.
Zapraszamy na kolejny spacer po Modernistycznym Poznaniu, tym razem przejdziemy się po Alejach Niepodległości. W planie jedno z najlepszych centrów handlowych na świecie - Stary Browar, pierwszy wieżowiec w Poznaniu, Collegium Novum, Urząd Wojewódzki, Collegium Iuridicum Novum i wkrótce wyburzany Hotel Polonez i wiele innych ciekawych obiektów. Dowiemy się między innymi dlaczego w salach wykładowych musi być bardzo zimno albo bardzo gorąco, jak miał wyglądać Zamek Cesarski po II WŚ i co w Starym Browarze jest wyjątkowego.
Start: plac przed wejściem do nowej części Starego Browaru (od ulicy Ratajczaka), sobota 6 października 2012 r., godzina 14:00

Wstęp oczywiście wolny.
Zapraszam do zapisania się do wydarzenia na Facebooku: http://www.facebook.com/events/156009074540078/  ale bez zapisu też możecie się śmiało stawić na miejscu zbiórki.

W planie między innymi:

Stary Browar
 Collegium Novum UAM
Dom Żołnierza
 Collegium Iuridicum Novum UAM
Wieżowiec Miastoprojektu
 Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

oraz Urząd Wojewódzki, Hotel Polonez i jeszcze kilka innych budynków.

Miejsce zbiórki: plac przed wejściem do nowej części Starego Browaru (od ulicy Ratajczaka), sobota 6 października 2012 r., godzina 14:00Wyświetl większą mapę

4 komentarze:

 1. Hej! Jeśli można wiedzieć, to skąd masz info, że Polonez ma być wkrótce wyburzony? I to na dodatek wkrótce? :) To chyba tylko jakaś plotka! :))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka zdjęć z naszego spaceru:
  http://blog.cocafin.com/2012/10/23/spacer-alejami-niepodleglosci/

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Dominika!
  Informacja o konieczności wyburzenia Poloneza, przede wszystkim ze względu na jego rzekomy bardzo zły stan techniczny pojawiała się powszechnie kiedy był zamykany.
  Teraz po sprzedaży Poloneza mówi się, że ma tam być akademik. Chociaż jak znam życie to przeznaczenie zmieni się jeszcze kilkakrotnie.
  Pozostaje nam mieć nadzieję, że jednak nie zostanie wyburzony, ale ktoś o Poloneza zadba.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybierając się na wycieczkę do Poznania warto zapoznać się z hostelpoznan.pl tanie noclegi w centrum

  OdpowiedzUsuń